Bērniņš ir piedzimis! Viņa vecums: 952 gadi, 2 mēneši, 3 nedēļas, 1 diena
(Pēdējo mēnešreižu pirmās dienas datums - 30. aprīlis, 1072)
Aptuvenais dzimšanas datums




Gaidību kalendārs






1. nedēļa
Reizi mēnesī apmēram 14 dienas – tik vien ir nepieciešams, lai Jūsu ķermenis sagatavotos milzīgam darbam un sniegtu Jums iespēju kļūt par māmiņu!
2. nedēļa
Līdz ar ovulāciju, kas notiek šīs nedēļas beigās, sākas intensīvs, bet gaidību pirmajā mēnesī gandrīz nemanāms šūnu darbs, lai radītu Jums pašu svarīgāko – bērniņu!
3. nedēļa
Koka gredzeni pastāsta tā dzīvesstāstu. Līdzīgi ir ar placentu. Pēc tās var spriest par grūtniecības norisi. Tieši Jums ir pienākums darīt visu nepieciešamo, lai grūtniecība noritētu nevainojami.
4. nedēļa
Burbulītis uz dzemdes gļotādas, kas līdzinās caurspīdīgam ziepju burbulītim, ir apaugļotā olšūna, kura, intensīvi daloties, ir nonākusi līdz dzemdei un tur nostiprinājusies.
5. nedēļa
Ap šo nedēļu būtu jāsākas menstruācijām, bet ne šoreiz, jo dzemdē aug Jūsu bērniņš. Pirmajā grūtniecības trimestrī ir ļoti svarīgi izturēties pret sevi un bērniņu ar visaugstāko atbildības sajūtu.
6. nedēļa
Ziniet, Jūsu mazulis aug ārkārtīgi strauji. Ja viņš visu grūtniecību augtu tā, kā otrajā gaidību mēnesī, tad piedzimstot svērtu 14 tonnas, kas ir apmēram tik, cik sver divi lieli ziloņi.
7. nedēļa
Pilnīgi noteikti Jūs pārņems patīkams satraukums, kad pirmo reizi dzirdēsiet sava mazuļa sirdspukstus. Viņa sirsniņa jau strādā un apgādā strauji augošo organismu ar visu nepieciešamo.
8. nedēļa
Kopš olšūnas apaugļošanas līdz šai nedēļai Jūsu mazulis ir kļuvis par 240 reizēm garāks un miljons reižu smagāks!
9. nedēļa
Vienkārši – ja sajūtat nogurumu, tad ir jāatpūšas. Nogurumu izraisa hormoni, jo īpaši progesterons. Tas ir veids, kā daba bez skaistiem vārdiem liek Jums atpūsties!
10. nedēļa
No ieņemšanas brīža līdz pat mūža beigām bērniņš ir radība, kas nekad agrāk nav pastāvējusi un otrreiz nepastāvēs!
11. nedēļa
Pirkstu nospiedumi ir viena no īpašībām, kas skaidri parāda, ka Jūsu bērns ir unikāls. Tie formējas pirmajos trijos grūtniecības mēnešos.
12. nedēļa
Līdz ar nākamo nedēļu noslēgsies pirmais trimestris. Varat jau sākt apdomāt, kā par priecīgo ziņu pastāstīt ģimenei un draugiem!
13. nedēļa
Tūlīt, tūlīt noslēgsies pirmais trimestris, un grūtniecība no mierīgas fāzes var pāriet aktīvā. Atrodiet sev patīkamas fizikās nodarbes. Topošajām māmiņām ir plašs nodarbību piedāvājums, arī ūdens vingrošana!
14. nedēļa
Cik aizkustinoši un satraucoši ir pamanīt, ka bikses, kas vakar derēja kā uzlietas, šorīt jau spiež! Mazais brīnumiņš aug, un pavisam drīz ikviens varēs priecāties par topošās māmiņas skaisto, apaļīgo punci.
15. nedēļa
Grūtniecības laikā sievietes nekļūst slaidākas, bet tas nedod tiesības sēdēt uz dīvāna un ēst visu, kas pa rokai. Saglabājiet fizisku vingrumu – sabalansēts uzturs un fiziskās aktivitātes ir pareizais variants.
16. nedēļa
Mazulis Jūsu puncī ir ļoti darbīgs – met kūleņus, žāvājas, staipās un pat sūkā īkšķīti. Pavisam drīz Jūs sajutīsiet šīs darbības.
17. nedēļa
Maigais vēdera apaļums, kas kļūst pamanāmāks ar katru nedēļu, ir Jūsu augošais bērniņš. Tās ir dabīgas pārmaiņas Jūsu ārējā izskatā, un par tām ir tikai jāpriecājas.
18. nedēļa
Šī apbrīnojamā sajūta, it kā vēderā plīstu sīki burbulīši, rodas no mazuļa kustībām. Tā satuvina Jūs ar mazuli vēl ciešāk!
19. nedēļa
Gaidot bērniņu, ir tik ļoti svarīgi reizēm uzposties, jo tas liek Jums justies nozīmīgākai un izbaudīt šo laiku pilnvērtīgāk.
20. nedēļa
Mazulis jau uztver skaņas no ārienes, turklāt viņš spēj atpazīt balsis. Īpaša viņam ir mammas balss, jo tā spēj viņu nomierināt, savukārt skaļi, negaidīti trokšņi viņu var nobiedēt.
21. nedēļa
Grūtniecības vidusposms ir sasniegts! Ja ir iespējams, tad tuvākajās nedēļās īstenojiet garākus ceļojumus vai lielākus pasākumus, jo trešajā trimestrī Jums ir jādomā galvenokārt par Jūsu mazuli.
22. nedēļa
Tad, kad Jūs kustaties, mazulis atpūšas, kad Jūs atpūšaties, izkustas mazulis, turklāt – kad vēl viņam Jums parādīt to, ko ir iemācījies, ja ne tad, kad Jūs varat viņam veltīt uzmanību?
23. nedēļa
Lai iegūtu vairāk baudas seksa laikā un lai izvairītos no urīna nesaturēšanas pēc dzemdībām, iesaku ikdienā veikt Kēgela vingrinājumus. Ar tiem var nostiprināt iegurņa pamatnes muskulatūru.
24. nedēļa
Pēc grūtniecības Jums mantojumā nav jāsaņem astoņi vai desmit kilogrami liekā svara. Ēdot par diviem, atcerieties, ka otram nepieciešamas tikai 300 kalorijas dienā – apmēram divi lieli banāni.
25. nedēļa
Iepriekš minēju, ka trešais trimestris galvenokārt jāveltī mazulim. Šobrīd puncis ir smuki paaudzies, bet nerada smagumu ikdienā, tāpēc, kamēr vēl var, sarīkojiet romantisku vakaru sev un savam mīļotajam!
26. nedēļa
Iespējams, esat jau sajutusi vieglus, ritmiskus satricinājumus vēderā. Tā ir mazuļa žagošanās. Interesanti, ka viņš var žagoties pat pusstundu!
27. nedēļa
Jūs noteikti izjutīsiet Brakstona Hiksa jeb treniņkontrakcijas. To laikā savelkas muskuļi, kas ieskauj mazuli. Parasti tās ir nesāpīgas, neregulāras un pakāpeniski samazinās.
28. nedēļa
Ja vēl neesat uzsākusi fiziskus treniņus, tad tagad vairs nemēģiniet atgūt iekavēto. Nav arī vēlams veikt darbus, kas prasa fizisku piepūli. Toties Jūs varat veikt saudzīgus stiepšanās vingrinājumus.
29. nedēļa
Jūsu imunitāte veidojās gadiem. Ap šo laiku mazulis veido savu imūnvielu krājumu, izmantojot to, kas Jums jau ir. Tas pēc piedzimšanas viņu pasargās no dažādām saslimšanām.
30. nedēļa
Iepriekšējā nedēļā sākās trešais trimestris, bet šonedēļ strādājošajām sievietēm sākas dekrēta atvaļinājums. Tagad ir vairāk laika, ko veltīt mazulim.
31. nedēļa
Mazais stiprinieks ir krietni paaudzies, un puncī viņam kļūst šauri. Droši var teikt, ka viņa kustību arsenālā ir kārtīgi grūdieni un dunkas.
32. nedēļa
Apēdot saldu ēdienu, paaugstinās cukura līmenis Jūsu asinīs. Rezultātā Jūsu mazais stiprinieks var grūstīties un dunkāties vēl vairāk.
33. nedēļa
Kuras zeķītes manam bērnam labāk piestāvēs? Tik it kā vienkāršs jautājums var paildzināt dzemdību somas salikšanu. Dariet to laicīgi! Tad somu saliksiet ar prieku un pārdomāti.
34. nedēļa
Pēc plāna jebkurš darbs sokas pārliecinošāk un mierīgāk. Izveidojiet dzemdību plānu un tādējādi radiet savas ideālās dzemdības. Es Jums atļauju arī "pasūtīt" vēlamos laikapstākļus.
35. nedēļa
Tā starp citu – piena zobu aizmetņi auglim veidojas 6.-7. nedēļā, bet zobi izaug tikai pēc piedzimšanas, tomēr statistika rāda, ka viens no 200 bērniem izaudzē vienu vai divus zobus, vēl atrodoties puncī.
36. nedēļa
Tuvojoties dzemdībām, topošās māmiņas bieži vēlas sakārtot un uzpost māju. To sauc par ligzdas veidošanas instinktu, turklāt tas ir bieži sastopams. Un kas tur slikts, ja ir vēlme dzīvot sakoptā vidē, vai ne!?
37. nedēļa
Dzīve pēc mazuļa piedzimšanas būs ideāla, tomēr izveidojiet "Palīgu sarakstu". Pierakstiet tajā cilvēkus, ar kuriem varēsiet sazināties pat naktī, ja būs nepieciešama palīdzība vai atbalsts.
38. nedēļa
Ar šo nedēļu mazulis ir pilnībā attīstījies un ir gatavs dzīvot ārpus Jūsu punča. Neskatoties uz to, viņš nesteidzas pamest tik pierasto vietu un gluži kā Jūs gaida īsto dzimšanas dienu.
39. nedēļa
Visas grūtniecības laikā dzemdes tilpums no ābola palielinājās līdz liela arbūza tilpumam. Runājot skaitļos, dzemdes tilpums palielinājās 500 reizes.
40. nedēļa
Bērni rada atkarību, pašu labāko atkarību uz pasaules. Brīdis, kad pirmo reizi ieraugi sava iznēsātā bērniņa mīlīgo sejiņu, ir neaprakstāms.









































